
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 5.5 mm |
| Length | 12.7 mm |
| Width | 13.2 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 5.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 12.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 3.3 V |
| Supply Current | 22 mA |
| Max Supply Current | 20 mA |
| Schedule B | 8542320050 |
| Output Format | HCMOS, TTL |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$2.35277
Ext.Price$2.35277
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.35277 | $2.35277 |
| 10 | $1.96463 | $19.64630 |
| 25 | $1.93501 | $48.37525 |
| 50 | $1.90583 | $95.29150 |
| 100 | $1.87709 | $187.70900 |
| 300 | $1.84879 | $554.63700 |
| 500 | $1.82091 | $910.45500 |
| 1000 | $1.79345 | $1793.45000 |
| 3000 | $1.76641 | $5299.23000 |
| 5000 | $1.73978 | $8698.90000 |
